EN ES PL
Oferta

Usługi ZILI CLINIC

Profilaktyka

Właściwa profilaktyka jamy ustnej stanowi fundament dla mocnych i zdrowych zębów. Jej podstawową formą jest higienizacja - zabieg, przez wiele osób niedoceniany, a nawet nieznany. Nie zawsze wystarcza standardowy sposób mycia w domowym zaciszu.

Stomatologia zachowawcza

Głównymi zadaniami leczenia zachowawczego jest leczenie próchnicy. Zabieg ten polega na usunięciu chorych tkanek zęba i założeniu do ubytku materiału kompozytowego lub w przypadku głębokiej próchnicy, opatrunku tymczasowego. Mając na uwadze komfort i spokój pacjentów, wszystkie te czynności przeprowadzamy w znieczuleniu, w pełni bezboleśnie.

Stomatologia estetyczna

W zakres zabiegów stomatologii estetycznej  wchodzi kilka dziedzin stomatologii i technologii, które wykorzystujemy by uzyskać jak najlepsze efekty.

Protetyka

Czasy kiedy nasz uśmiech informował wszystkich wkoło o utraconych przez nas zębach, dawno minęły. Dzisiejsza stomatologia pozwala na odtworzenie brakujących zębów w krótkim czasie i w taki sposób, aby nikt nie odróżnił sztucznych elementów pośród pozostałych zębów.

Implantologia

Implant to tytanowa śruba, która w jakie ustnej ma za zadanie przejąć funkcje korzenia. W zależności od ilości braków i ilości istniejącej kości pacjenta, możemy wszczepiać potrzebną ilość implantów i zacementowywać lub przykręcać na nich mosty, korony, a nawet protezy.

Diagnostyka radiologiczna

Wykonujemy zdjęcia radiologiczne w formie cyfrowej – radiowizjografia, dzięki czemu przy użyciu najniższych dawek promieniowania otrzymujemy zdjęcia o najwyżej jakości diagnostycznej. Przy każdym fotelu dysponujemy lampą rentgenowską firmy Kavo.

Chirurgia Stomatologiczna

Chirurgia szczękowo – twarzowa zajmuje się leczeniem operacyjnym schorzeń
jamy ustnej, części twarzowej czaszki oraz szyi, w takich dziedzinach jak:

chirurgia plastyczna, onkologia, traumatologia z rekonstrukcją w obrębie
tkanek miękkich i twardych.

W jej zakres wchodzą również zabiegi chirurgii stomatologicznej i
implantologii.

Działania chirurgiczne ograniczające się do jamy ustnej to:

Implantologia - odtworzenie braków uzębienia przez wprowadzenie
wszczepów kostnych, podniesienie śluzówki dna zatoki szczękowej,
tzw. „sinus lift”, sterowana regeneracja kości – z zastosowaniem
materiałów kościo – zastępczych oraz membran.
• Ekstrakcje i odsłonięcie chirurgiczne zębów, w tym: zęby zatrzymane,
trzecie zęby trzonowe.
• Chirurdzy wykonują również zabiegi odtwórcze ubytków w obszarze
kości szczęk: plastykę tkanek twardych i miękkich jamy ustnej,
wyłuszczanie torbieli, plastykę wędzidełek, pobieranie wycinków do
badania histopatologicznego.
• Przygotowanie oraz przyspieszenie leczenia ortodontycznego tzw.
kortykotomia
• Planowanie trójwymiarowe przed zabiegiem implantologicznym i
ortognatycznym.
• Ocena i przygotowanie do leczenia chirurgicznego wad zgryzu we
współpracy z ortodontami.

Endodoncja

Przy pomocy mikroskopu operacyjnego najwyższej klasy firmy Zeiss Extaro dokonujemy diagnostyki i leczenia najdrobniejszych szczegółów w układzie kanalików korzeniowych zębów.

Periodontologia

Periodontologia to nauka zajmująca się leczeniem błony śluzowej jamy ustnej i chorób przyzębia. Krwawienie dziąseł, nadmierna ruchomość zębów, obnażenie szyjek zębowych to najczęstsze problemy z jakimi spotykamy się wśród pacjentów.

Stomatologia dziecięca

W naszym gabinecie z przyjemnością leczymy najmłodszych pacjentów. Zadbane zęby w dzieciństwie i wyrobienie dobrych nawyków już od najwcześniejszych lat, owocuje w wieku późniejszym. Zajmujemy się kompleksowo zębami mlecznymi i stałymi u dzieci. Wykonujemy przeglądy, czyszczenia, fluoryzację, wypełnienia, lakujemy bruzdy, usuwamy zęby mleczne i stałe, jeśli zachodzi taka potrzeba.